تبلیغات
از ته دل بخندید - آموزش استفاده از اینترنت به صورت Offline
تاریخ : دوشنبه 6 آذر 1391 | 17:22 | نویسنده : علی عبدالهی
گر شما در هزینه های خود جهت اتصال به اینترنت می خواهید كمی صرفه جویی كنید این قسمت را بخوانید. در این قسمت ما قصد داریم به معرفی فعالیتهایی كه شما می توانید در حالت Offline انجام دهید بپردازیم ولی Offline چیست و چه تفاوتی با Online دارد؟
ما در اینترنت با دو اصطلاح Online و Offline روبه رو هستیم، هنگامی كه شما به اینترنت متصل هستید اصطلاحاً به شما می گویند Online و هنگامی كه به اینترنت متصل نمی باشید به شما می گویند Offline هستید. ولی چگونه می توان در حالت Offline بدون اینكه به اینترنت متصل بود از آن استفاده كرد؟

به ادامه مطلب توجه فرمایید

نكته: یكی از پیش پا افتاده ترین كارهایی كه شما می توانید در حالت Offline انجام دهید تایپ و ویرایش نامه هایی است كه می خواهید Email نمایید.

بررسی صفحات وب یكی از روشهایی كه شما برای بررسی صفحات وب در حالت Offline می توانید انجام دهید ذخیره سازی آنها در حالت Online و مطالعه در حالت Offline است. ولی آیا باید هر بار كه به اینترنت متصل می شویم صفحات مربوطه را، برای دسترسی به اطلاعات به روز، مجدداً ذخیره نماییم؟ برای به روز كردن صفحات لازم نیست كه شما هر بار آنها را ذخیره كنید، مرورگر Internet Explorer امكانات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد تا در هر بار اتصال به اینترنت، عمل به روزسازی به صورت اتوماتیك انجام پذیرد.
برای این كار ابتدا سایت مورد نظرتان را فعال نموده و از منوی Favorite گزینه Add to Favorites را برای باز شدن كادر محاوره ای Add Favorite انتخاب كنید.


گزینه Make Available Offline را در پنجره باز شده انتخاب كرده و كلید OK را انتخاب نمایید.
بعد از چند لحظه عمل download صفحه وب مورد نظر برای استفاده در حالت Offline به پایان می رسد. حالا شما می توانید اینترنت را قطع كرده و به بررسی صفحه وب بدون هیچ استرسی بپردازید. برای این منظور در حالت Offline مرورگر خود را باز كرده و در كادر محاوره ای Conect گزینه WorkOffline و یا كلید Cancel را انتخاب نمایید.

چگونه صفحات download شده را به صورت مداوم به روز نماییم؟
بعد از اینكه صفحات مورد نظرتان را download كرده و به صورت Offline بررسی نمودید، به سادگی می توانید این صفحات را به روز نمایید، به این عمل Synchronize گفته می شود.
برای به روز سازی در حالت Online گزینه Synchronize را از منوی Tools انتخاب كنید تا كادر محاوره ای Items to Synchronize بازگردد. در پنجره فوق كلید Synchronize را كلیك كنید تا كلیه صفحه های download شده به روز گردند. شما می توانید اسامی این سایتها را در لیست پنجره فوق مشاهده نمایید.

چگونگی اعمال تنظیمات دقیق بر نحوه به روز رسانی صفحات وب یكی از تنظیماتی كه شما می توانید در اعمال فرایند به روز سازی صفحات وب download شده انجام دهید تنظیم یك زمان بندی خاص برای به روز سازی است. این زمان بندی می تواند به صورت كلی برای همه صفحات download شده باشد و یا بر روی یك صفحه خاص اعمال گردد.
برای این منظور در كادر محاوره ای Iteme to Synchronize بر روی كلید Setup كلیك كنید و یك برنامه زمان بندی روزانه، هفتگی و یا ماهانه را به صورت كلی برای تمام صفحات download شده تنظیم نمایید.
ولی اگر می خواهید برای یك سایت برنامه زمانبندی خاصی، برای به روزسازی تنظیم نمایید، سایت مربوطه را در پنجره Item to Synchtronize انتخاب كرده و بر روی كلید Propeties كلیك كنید تا كادر محاوره ای My Current Home Page Properties در روی صفحه نمایش ظاهر گردد.
در كادر محاوره ای فوق بر روی download كلیك كرده تا تنظیمات مربوط به آن در روی صفحه نمایش ظاهر شود. در قسمت download Pages شما می توانید تعداد صفحات لینك شده به صفحه download شده را مشخص كنید.
نكته: اعداد وارد شده در قسمت Download Pages تأثیر زیادی در تعداد صفحات لینك دارد. در صورتی كه مثلاً عدد ۲ را در كادر مربوطه وارد كنید كلیه صفحات لینك شده به صفحه download شده نیز انتقال می یابند و در صورتی كه عدد ۳ را وارد كنید كلیه صفحات متصل به صفحات لینك شده به صفحه اصلی نیز download می شود.

ارسال و دریافت Emailها به صورت Offline
یكی از بهترین استفاده هایی كه شما می توانید از قابلیت Offline نمایید ارسال و دریافت Email است. برای این كار دو روش را به شما معرفی می نماییم.
اولین راه پیشنهادی باز كردن برنامه Outlook Express در حالت Offline و انتخاب گزینه Options برای باز شدن كادر محاوره ای Options است. در كادر محاوره ای ظاهر شده بر روی عنوان Send كلیك كنید و گزینه Send Messages Immediately را فعال سازید. حالا با خیال راحت متن نامه خود را در برنامه ۰utlook Express به صورت Offline تایپ كرده و بر روی كلید Send كلیك كنید.
كلیه Emailهای نوشته شما در یك مرحله (در زمان اتصال به اینترنت) به آدرسهای مورد نظر شما ارسال می گردد.
دومین راه پیشنهادی فكر می كنیم بهتر باشد در این روش نیز شما با كادر محاوره ای Options شروع به كار می نمایید با این تفاوت كه به جای انتخاب عنوان Send بر روی عنوان Connection كلیك كرده و گزینه Hang Up After Sending and Receiving را فعال سازید.
این روش بزرگترین مزیتش این است كه هنگام دریافت Email به اینترنت متصل می شوید و بعد از دریافت، ارتباط اینترنتی قطع می گردد و كلیه Emailها در یك مرحله اتصال ارسال می گردند."طبقه بندی: مطلب جالب، ترفند، سیستم عامل،